Udostępnij

Piłkarski weekend w Gminie Ścinawa kończyły w niedzielę nasze dwa zespoły występujące w rozgrywkach 2 gr. legnickiej A klasy. W tym dniu pogoda nie była zbyt łaskawa dla zawodników, wietrzne warunki utrudniały grę.

Najlepiej w niedzielę poradziła sobie Sparta Parszowice, która wysoko pokonała Tęczę Kwietno 5:0. Wszystkie bramki Spartanie zdobyli w pierwszej połowie tego meczu. Dzięki tej wygranej Sparta zrównała się punktami z czwartym zespołem ligi Unią Miłoradzice.

Czarni Dziewin mieli cięższe zadanie musieli stawić czoło wiceliderowi rozgrywek. Początek meczu trochę szarpany, strata piłki w środku pola zapoczątkowała akcję bramkową dla gości, którzy już w 8 minucie meczu objęli prowadzenie. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą w 34 minucie bramkarza gości z rzutu karnego pokonał Szymon Trawka.
W drugiej połowie meczu prowadzenie gospodarzom dał Michał Moroch
Czarni byli blisko trzech punktów, ale nie udało im się utrzymać korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka sędziego. W 80 minucie drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył Patryk Rajczykiewicz ustalając wynik spotkania na 2:2.

7 Mar 2021 - 14:00 A Klasa | Kolejka 16
| Do przerwy: 0-0 | 5:0